Tel: 601 528 686

Diagnoza trychologiczna - Badanie skóry głowy Wrocław

DIAGNOSTYKA TRYCHOLOGICZNA

Trichoskopia - Badanie włosów i skóry głowy

Badanie skóry głowy Wrocław

Trichoskopia wykonywana jest za pomocą mikrokamery. Mikrokamera to mikroskop cyfrowy, który umożliwia nam spojrzenie na skórę i włosy w ponad dwustukrotnym powiększeniu. Dzięki temu możemy zobaczyć:
● czy skóra głowy jest zanieczyszczona, czy występuje warstwa krystalizacji,
● czy gruczoły łojowe i potowe pracują prawidłowo
● w jakim stanie są naczynia krwionośne na skórze głowy
● w jakim stanie jest skóra (cienka, gruba, podrażniona, sucha, łuszcząca się, itp)
● w jakim stanie są włosy, cebulki
● w jakim stopniu włosy uległy przerzedzeniu
● czy występuje miniaturyzacja mieszków włosowych
● jaka jest kondycja mieszków włosowych

Określenie powyższych parametrów jest pomocne w postawieniu trafnej diagnozy i doborze sposobu leczenia.

W dniu konsultacji, przed badaniem prosimy nie myć głowy.

Cena pierwszego badania i konsultacji: 150zł
Cena kolejnego badania: 100zł / Kontrola w trakcie terapii trychologicznej wykonywanej w gabinecie: BEZPŁATNIE

Badanie Lampą Wooda

Badanie skóry głowy Wrocław

Stosowana do szybkiej diagnostyki grzybicy skóry owłosionej (Microsporum, Trichophyton), ogniska grzybicze w świetle tej lampy w warunkach zacienienia silnie fluoryzują. Emitowane promienie UV wywołują fluorescencję skóry. Diagnozę stawia się na podstawie barwy emitowanego w wyniku zjawiska fluorescencji światła. Z pomocą Lampy Wooda można również sprawdzać skuteczność leczenia i monitorować jego przebieg. W przypadku zakażenia skóry grzybem Malassezia furfur wywołującego łupież pstry w badaniu lampą Wooda widoczne jest żółto-białe lub miedziano-pomarańczowe światło. Dodatkowo można wykryć infekcje spowodowane bakteriami Pseudomonas (luminescencja zielona), jak też zdiagnozować trądzik wywołany przez bakterie Propionibacterium acnes, dające czerwono-pomarańczową fluorescencję. Badanie Lampą Wooda jest tylko wstępem do rozpoznania zakażenia grzybiczego, w celu potwierdzenia diagnozy konieczne jest wykonanie badania mykologicznego.

Cena badania Lampa Wooda: 50zł
Cena badania podczas konsultacji: bezpłatnie

Analiza Pierwiastkowa Włosów

Analiza pierwiastkowa włosów Wrocław

Co to jest Analiza Pierwiastkowa Włosów?
Analiza Pierwiastkowa Włosów (APW) jest nowoczesną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu. Skład mineralny włosów odzwierciedla wiele równowag fizjologicznych organizmu. Na podstawie ilości 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach opisujemy charakterystyczne cechy metabolizmu badanej osoby.

Jakie pierwiastki badamy?
W APW badane są najważniejsze pierwiastki stanowiące o budowie organizmu ludzkiego oraz najistotniejsze proporcje między nimi. Oznaczamy 24 biopierwiastki: wapń, sód, potas, fosfor, cynk, magnez, żelazo, miedź, molibden, kobalt, chrom, lit, stront, nikiel, mangan, selen, wanad, bor, bar, siarka, srebro, krzem, jod, cyna oraz 5 pierwiastków toksycznych: arsen, rtęć, glin, kadm, ołów.

Czym różni się Analiza Pierwiastkowa Włosów od badania krwi?
Włosy są idealnym materiałem do badania, ponieważ posiadają stały skład chemiczny, co umożliwia łatwe ich przechowywanie i transportowanie. Podstawowym materiałem badawczym w medycynie jest krew. Badania krwi służą głównie do identyfikacji choroby i śledzenia jej przebiegu. Ponieważ krew jest najważniejszą tkanką w organizmie utrzymującą ciągłość procesów życiowych, istnieje wiele mechanizmów buforujących, dbających aby jej skład był możliwie jak najlepszy. Skład krwi może bardzo szybko się zmieniać, w zależności od stanu fizjologicznego i od sposobu żywienia. Dlatego na podstawie analizy składu mineralnego krwi nie można określić stanu odżywienia organizmu.
Włosy rosną w stałym tempie 1 cm na miesiąc i chwilowe zmiany stanu zdrowia nie mają wpływu na wynik APW. Włosy gromadząc w sobie wszystkie pierwiastki obecne w organizmie obrazują stan odżywienia organizmu z okresu ostatnich kilku tygodni. W ten sposób niwelowane są krótkotrwałe odchylenia stanu fizjologicznego organizmu osoby badanej.

Dlaczego warto zrobić Analizę Pierwiastkową Włosów?
Dieta uboga w witaminy i mikroelementy, stres, brak ruchu, szybki tryb życia prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w organizmie. Utrzymujący się przez dłuższy czas stan nadmiarów i niedoborów pierwiastków prowadzi do zaburzeń metabolicznych, które w dalszej perspektywie mogą przyczyniać się do powstawania przewlekłych chorób. Można przeciwdziałać tym tendencjom przez zastosowanie odpowiedniej suplementacji witaminowo-mikroelementowej i diety. Należy poznać dokładne potrzeby swojego organizmu aby dostarczyć mu odpowiednie substancje odżywcze i wyrównać proporcje pierwiastków w organizmie.

Cena APW: 330zł
Cena APW z opisem, suplementacją i przykładową dietą: 380zł

Gabinet Trychologii New Derm

New Derm

ul. Piłsudskiego 89 lokal 8
50-019 Wrocław

Katarzyna Litwinowicz: tel. 601 52 86 86

Rejestracja wizyt 9:00 - 17:00

Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Online